Informacija » Straipsniai spausdinti
2024-12-01 Pirmasis advento sekmadienis

 

 

,,Darykite vis daugiau pažangos! ''

(1 Tes 4.1)

 

 

 

 

Lyduokių parapijos klebonas susirinkusius maldininkus pasveikino su naujais Bažnytiniais metais. Tai prasidedantys nauji liturginiai metai, kurių trukmėje bus išdėstyti visi Kristaus slėpiniai,- pradedant Įsikūnijimu iki antrojo Jo atėjimo. 

Tuo tarpu laukimas paremtas pasitikėjimu: tikime, kad kiekvienas įvykis turi prasmę, net jei tuo tarpu jis dar ir nesuprantamas. Lūkestis nori visko iškart. Laukimas žino, kad viskam yra savas laikas. Lūkestis yra nukreiptas į ateitį, apgaudinėja, kad kai įvyks tai, ko tikimasi, žmogus pagaliau bus laimingas. Laukimas reiškia gyvenimą dabartyje, pripažįstant, kad laimė – tai pasirinkimas šiandien. Lūkestis kelia nerimą, o laukimas – ramybę.

O Dievas taip pat laukia. Istorijoje yra du laukimai: žmogaus, laukiančio Viešpaties sugrįžimo, ir Dievo, laukiančio žmogaus sugrįžimo. Žmogaus laukimas pažymėtas laiko tėkme. Dievas laukia mūsų, būdamas mūsų gyvenime. Tai įprasminame, laiką užpildydami savimi, savo gyvenimu, suvokimu, kad egzistuojame, mylime, dirbame, tikimės…

Viešpats vėl ateina dėl mūsų. Jis dar nėra pavargęs nuo žmogaus. Leiskime Jam mus nustebinti,- kalbėjo klebonas.

Šv. Mišių pradžioje buvo pašventinti atsinešti Advento vainikai, Carito žvakelės ,,Gerumas mus vienija " ir kalėdaičiai.

Vaikai po Švenųjų Mišių parapijos Carito vadovės buvo apdovanoti Advento vainikais.

Advento vainikas. Labiausiai paplitęs ir turbūt vienintelis daugeliui žinomas advento simbolis. Jis atsirado XIX a. Vokietijoje. 1839 m. liuteronų kunigas Johanas Hinrichas Vichernas, dirbęs su skurstančiais vaikais, padarė vainiką iš vežimo rato. Ant jo jis pritvirtino dvidešimt keturias mažas raudonas žvakutes ir keturias dideles baltas žvakes. Raudonos žvakelės būdavo uždegamos kiekvieną savaitės dieną, išskyrus sekmadienį, kai būdavo uždegama viena iš keturių baltų žvakių.

XX a. pradžioje vokiečių migrantai šią tradiciją atsivežė į JAV, ir laikui bėgant advento vainikai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Dabar advento vainiką sudaro 4 žvakės: trys violetinės ir viena rožinė. Nei žvakių simbolika, nei ypatingos maldos nėra nustatytos, todėl kiekvienas gali susikurti savo advento vainiko prasmę.

Advento kalendorius – labiausiai vaikų mėgstamas tokio laikotarpio simbolis, nes kalendorių sudaro šokoladukai. Ši tradicija atsirado 1958 m., tačiau išpopuliarėjo tik nuo 1993-iųjų. Šio kalendoriaus esmė galėtų būti padėti vaikams įprasminti kiekvieną advento dieną – padarant gerą darbą, padedant, susitaikant ir t. t. Kiekviena šeima galėtų susikurti savas taisykles.

Kalėdų eglutė. Nors miestų aikštės ir parduotuvių vitrinos kalėdinėmis eglutėmis pasipuošia dar prieš advento pradžią, būtų puiku, kad mūsų namuose šis Kalėdų simbolis atsirastų Kūčių dieną. Tai būtų puiki proga išgyventi adventą ir pasitikti Kalėdas tada, kada jos ir turi būti – gruodžio 25 d., o ne lapkričio 27-ąją.

Galiausiai puikiausia apsimarinimo forma per šį adventą gali tapti nesilankymas feisbuke, laiko kompiuteriui apribojimas, nepasidavimas gudriai suregztų komercinių nuolaidų bei pasiūlymų pagundai, laiko skyrimas savo artimiesiems, tikras gerumo darbas, atliktas paties, o ne paaukojant kelis eurus per labdaros renginį.

 

 

 

Lyduokių Šventojo arkangelo Mykolo parapijos informacija